آموزش روش کار با سامانه

تو این پست می خوام براتون آموزش بدم که به بهترین شکل از سامانه ما استفاده کنید برای انجام بازی مافیا در کنار دوستانتان به صورت آنلاین.

یک نکته برای بهتر انجام دادن کار بهتر است از دسکتاپ برای انجام کار استفاده کنید. چون دسترسی بیشتری دارید ولی با موبایل هم میتوان این بازی را انجام داد.

اولین کار بعد از اوارد شدن به سامانه وصل کردن صدا هست که با انتخاب کردن گزینه Microphone هم میکروفون شما وصل می شود هم صدای دیگران برای شما پخش می شود برای این که فقط صدای دیگران را داشته باشید باید به جای Microphone روی Listen only کلیک کنید.

اگر روی میکروفن کلیک کنید باید بعد دسترسی میکروفون را به سامانه بدهد مانند تصویر زیر.

بعد از آن صدای شما را باز پخش می کند که مطمعن باشدید که صدای شما اشتراک گذاری شده است برای همین در صورت باز پخش شدن رو گذینه YES کلیک کنید مانند تصویر زیر.

برای قطع کردن صدای میکروفن خود رو Mute کلیک کنید مانند تصویر زیر.

دومین کار برای راحت کردن کار شما فارسی سازی این سمانه هست که کار شما رو ساده می کند برای این کار روی سه نقطه گوشه صفحه کلیک کنید و بعد روی Settings کلیک کن مانند تصویر زیر.

سپس روی Application Language کلیک کنید و بعد زبان فارسی را انتخاب کنید و روی Save کلیک کنید تا ذخیره شود مانند تصویر زیر.

سومین کار که می توانید انجام دهید فعال کردن قسمت اطلاعیه در همان قسمت قبل است که در به شما این امکان را می دهد که اگر کسی وارد سامانه شد به شما اطلاع دهد یا اگر پیامی در گفتگو داده شد به شما اطلاع دهد شود برای فعال کردن این ویژگی باید وارد قسمت قبل (Settings) شوید و به قسمت اطلاعیه ها بروید و در آنجا اگر دوست دارید برای اطلاع دادن پیام در گفتگو فقط هشدارهای پاپ‌آپ بیاید آن را فعال کنید و یا اگر می خواهید هشدارهای صوتی دهد آن را فعال کنید و اگر می خواهید که هر دو را داشته باشید هر دو را فعال کنید و برای قسمت

در چهارمین مرحله برای این که بتوانید فضای بیشتری برای تصاویر وبکم های بازیکنان داشته باشید، قسمت ارائه را پنهان کنید و به دیگر بازیکنان هم بگوید که آن را پنهان کنند تا بهتر وبکم دیگر بازیکنان را ببینند مانند تصویر زیر.

پنجمین کار اشتراک گذاری ویدیو آموزش هر نوع بازی هست که می توانید به پست آموزش نوع بازی انتخابی رفته و لینک زیر ویدیو را کپی کنید مانند تصویر زیر.

بعد از کپی کردن لینک به صفحه سامانه رفته و روی + پایین صفحه کلیک کنید و گزینه اشتراک یک ویدیوی خارجی را انتخاب کنید مانند تصویر زیر.

سپس لینک کپی شده را در فیلد آدرس ویدیوی خارجی قرار دهید و روی گزینه اشتراک گذاری ویدیو جدید کلیک کنید مانند تصویر زیر.

حالا ویدیو آموزش بازی برای شما پخش می شود و برای متوقف کردن آن در قسمت + روی متوقف کردن نمایش ویدیوی خارجی کلیک کنید مانند تصویر زیر.

ششمین کاری که باید انجام دهید اشتراک گذاری وبکم هست که برای این کار در قسمت پایین صفحه روی اشتراک گذاری وبکم کلیک کنید مانند تصویر زیر.

سپس دسترسی اشتراک گذاری وبکم را برای سامانه باز کنید مانند تصویر زیر.

بعد وبکم مورد نظر و کیفیت تصویر را انتخاب کرده و روی آغاز اشتراک گذاری کلیک کنید برای انتخاب کیفیت باید سرعت نت خود و دیگر بازیکنان را بررسی کرده و کیفیت مورد نظر را انتخاب کنید.

هفتمین کاری که می توانیم انجام دهیم این هست که برای چالش گرفتن از علامت های دست استفاده کنیم مانند تصویر زیر.

و برای دیدن بازیکنان خواهان چالش باید در قسمت کاربران نگاه کنند تا افرادی را که دست خود را بالا آورده اند ببینند مانند تصویر زیر.

راوی برای پاک کردن این وضعیت ها باید از منوی مدیریت کاربران (قسمت چرخدنده) کنار کاربران گزینه پاک کردن آیکون همه وضعیت‌ها را کلیک کند مانند تصویر زیر.

در قسمت وضعیت ها حالت های دیگری نیز وجود دارد که می توانید انتخاب کنید برای انتخاب آن روی نام کاربری خود کلیک کنید و سپس روی تنظیم وضعیت کلیک کنید مانند تصویر زیر.

هشتمین کاری که باید انجام دهید برای رأی گیری هم می توانید از نظرسنجی این سامانه استفاده کنید برای این کار باید روی قسمت + کلیک کرد و بعد آغاز یک نظرسنجی را انتخاب کنید مانند تصویر زیر.

برای ایجاد نظرسنجی باید در قسمت سوال اسم بازیکن را قرار داده و روی “درست / نادرست” کلیک کنید سپس روی آغاز نظرسنجی نیز کلیک کنید مانند تصویر زیر.

سپس نظرسنجی برای تمام بازیکنان مشاهده می شود و بازیکنان با کلیک کردن بر روی گزینه “درست” نشان می دهند که او را مافیا می دانند و اگر گزینه “نادرست” را زده اند او را مافیا نمی دانند. لازم به ذکر است که حتما همه بازیکنان در این نظرسنجی باید شرکت کنند مانند تصویر زیر.

و برای شما به عنوان راوی آمار نظر سنجی نمایش داده می شود و اگر می خواهید که میزان رأی را به اشتراک بگذارید باید روی انتشار نظرسنجی کلیک کنید مانند تصویر زیر.

سپس نظرسنجی در قسمت گفتگوی عمومی ثبت و نشان داده می شود مانند تصویر زیر.

نهمین کاری که باید انجام دهید بستن بعضی از دسترسی ها در شب است. برای این کار در منوی مدیریت کاربران انتخاب کرده و  بر روی گزینه قفل کردن کاربران کلیک کنید مانند تصویر زیر.

محدودیت هایی که  در اینجا می توانید اعمال کنید به ترتیب :

1. اشتراک گذاری دوربین

2. مشاهد دوربین سایر کاربران (تصاویر دوربین ها فقط برای راوی پخش می شود و برای دیگر بازیکنان پخش نمی شود)

3. اشتراک گذاری میکروفن

4. ارسال پیام عمومی

5. ارسال پیام خصوصی(بین بازیکنان)

6. ویرایش یاداشت عمومی

7. مشاهد بقیه کاربران در فهرست کاربران

در اول بازی قسمت های 5 و 6 را قفل کنید. و برای شب هم قسمت های 2 و 3 و 4 و 7 را قفل کنید و روی گزینه اعمال کلیک کنید مانند تصویر.

دهمین کاری که باید انجام دهید این است که در شب برای این که گروه مافیا با یکدیگر صحبت کنند؛ اتاق زیر مجموعه بسازید و برای این کار در منوی مدیریت کاربران گزینه “ایجاد اتاق‌های زیرمجموعه اصلی” را بزنید مانند تصویر زیر.

در اینجا باید توجه داشته باشید که محدودیت ها را فعال کرده باشید سپس باید خودتان و بازیکنان مافیا که با یکدیگر باید صحبت کنند را در اتاق شماره یک قرار دهید و روی گزینه ایجاد کردن بزنید مانند تصویر زیر .

در نهایت این صفحه برای شما و گروه مافیا که انتخاب کرده اید باز می شود که باید روی گزینه پیوستن به اتاق کلیک کنید مانند تصویر زیر.

بعد از کلیک کردن اتاق جدید برای شما ساخته می شود که گروه مافیا می تواند در آن درباره تیر شب و نقشه روز بعد بحث کنند و سپس به راوی بازی اعلام می کنند مانند تصویر زیر.

بعد از اتمام جلسه گروه مافیا باید به اتاق اصلی رفته و در قسمت اتاق های زیر مجموعه روی پایان تمام اتاق های زیرمجموعه کلیک کنید مانند تصویر زیر.

 برای دیگر نقش های مستقل می توانید از چت خصوصی استفاده کنید. برای این کار روی نام کاربر مورد نظر کلیک کرده و روی گزینه شروع گفتگوی خصوصی کلیک نمایید مانند تصویر زیر.

 سپس برای کاربر مورد نظر  در زیر گفتگو عمومی قسمت چت خصوصی با راوی نمایش داده می شود مانند تصویر زیر.

برای قطع کردن صدای همه کاربرها به جز خودتان (راوی) به منوی مدیریت کاربران رفته و روی گزینه “بستن صدای همه کاربران بجز ارائه دهنده” کلیک کنید و اگر می خواهید صدای همه قطع شود روی گزینه “بستن صدای همه کاربران” کلیک کنید مانند تصویر زیر.

یازدهمین کاری که می توانید انجام دهید انتخاب کاربر تصادفی برای شروع صحبت هست که برای این کار روی گزینه + کلیک کنید سپس روی گزینه “انتخاب کاربر تصادفی” کلیک کنید مانند تصویر زیر.

سپس کاربر تصادفی را به شما نمایش می دهد.در ضمن می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه “دوباره انتخاب کنید” کاربر تصادفی دیگری را پیدا کنید مانند تصویر زیر.

دوازدهمین کاری که می توانید انجام دهیم اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ است که برای این کار می تواند روی گزینه اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ کلیک کنید مانند تصویر زیر.

سیزدهمین کاری که می توانید انجام دهید اشتراک گذاری عکس، PDF، پاورپوینت و ورد است. برای این کار باید به بازیکنان اعلام کنید که قسمت ارائه را باز کنند و منتظر باشند و شما نیز باید روی گزینه + کلیک کنید و سپس روی مدیریت ارائه ها کلیک کنید مانند تصویر زیر.

سپس  فایل مورد نظر خود را بارگذاری کرده  و  جهت نمایش آن فایل  تیک آن را فعال کنید و بعد روی گزینه تایید کلیک کنید مانند تصویر زیر.

فیلم آموزش کار با سامانه مافیا آنلاین

فیلم آموزش کار با سامانه بیگ بلو باتن انگلیسی

آموزش برای راوی

 

آموزش برای بازیکنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − 1 =